Hladanie

Oficiálne stránky obce Jablonov

jablonov 310x141

obcan 310x141

navsetvnik 310x141

Menu

Utorok, 15 Okt 2019

JAS

E-mail Tlačiť

Ľudová hudba JAS


     Október 2014 - presne vtedy sa datuje definitívne, momentálne zoskúpenie ľudovej hudby JAS. Spojili sa štyri dievčatá. Možno nás veľa ľudí ešte nepozná, no veríme, že čím skôr sa dostaneme do povedomia ľudí, ktorí majú radi folklór, ľudové piesne, ktorí si radi zatancujú, zaspievajú.

 

     Prešiel necelý rok, až kým sa JAS vyformoval do súčasnej podoby. Naše huslistky hrali už počas Vianoc v roku 2013. V máji 2014 sa naša kontrabasistka rozhodla, že začne navštevovať základnú umeleckú školu, hudobný odbor a nástroj - kontrabas. Takto sme boli tri. V októbri 2014 sme sa spojili s akordeonistkou, ktorá bola nadšená, že svoj talent a niekoľkoročné štúdium v umeleckej škole môže využiť. V takomto zložení sme zahrali naše prvé vystúpenie a takto fungujeme dodnes.

     

     Možno si väčšina ľudí kladie otázku: "Prečo práve názov "JAS"?"

     To práve preto, že všade kam prídeme, chceme rozjasať dav, priniesť nové svetlo, nový jas, nový pohľad na ľudovú hudbu skrz štyri mladé dievčatá, ktoré dokázali spojiť svoje talenty a tak chcú potešiť ostatných svojím spevom a hrou. 

     Počas našej doterajšej existencie sa nám podarilo odohrať nejednu oslavu okrúhlych narodenín, krstiny ale aj plesy v spolupráci s DJ Borisom Jezerčákom, s ktorým aktívne spolupracujeme a tak sa nám vieme bezpochyby postarať o tú najlepšiu zábavu celú noc nielen na ľudovú nôtu, ale aj modernú.

                                                                                                                                                              Dievčatá z ĽH JAS


 

Soňa Grobarčíková - primáš (Jablonov)

Primáš, prvé husle alebo naša vedúca - takto by sme mohli predstaviť Soňu, ktorá má 16 rokov a už 10 rokov hrá na husliach. Navštevuje štátne gymnázium v Levoči, kam chodí aj do umeleckej školy. Výborný sluch, krásny silný hlas a jedinečná hra na husliach - primáškine vlastnosti, no samozrejme aj veľká ochota a trpezlivosť.


Simona Grobarčíková - II. husle (Jablonov)

Náš najmladší člen (13 rokov), primáškin súrodenec a niekedy aj osoba, ktorá má najviac energie na skúškach. Každý nástroj chce vyskúšať. Na husliach hrá 6 rokov a navštevuje cirkevné gymnázium.


Lenka Škotková - akordeón (Beharovce)

Tohto roku nastúpila na cirkevné gymnázium v Levoči a tohto roku aj absolvuje umeleckú školu v Spišskom Podhradí. Obrovský talent neskrýva a keď začne hrať, nevie prestať. Takmer 17 ročný jedináčik nám stále zlepší náladu.


Kamila Jarošová - kontrabas (Bugľovce)

Najstarší člen, budúci osobný šofér, maturantka na cirkevnom gymnáziu, ktorá navštevuje umeleckú školu v Levoči, len 7 mesiacov sa svojho "dosť veľkého remesla" chytila hneď a zaraz. Prvý stupeň v ZUŠ už absolvovala hrou na klavíri, čiže hudba nie je pre ňu nič cudzie.